Wizyt:
Dzisiaj: 3Wszystkich: 176989

Dzieciństwo bez dzieciństwa - Joanna Wawerska-Kus, Dywiz

Dorosłe Dzieci DDA/DDD

niedostępne
Ocena:2.95, Głosów:93

UWAGA - KSIĄŻKA CHWILOWO NIEDOSTĘPNA, WKRÓTCE WZNOWIENIE

 

Jeśli sam jesteś DDA, chcę Ci dać nadzieję, że:
Po pierwsze: nie jesteś jedyny, nie musisz cierpieć w samotności i ciągle się wstydzić, że pochodzisz z takiej, a nie innej rodziny.
Po drugie: możesz cierpieć mniej lub wcale.
Po trzecie: nie musisz nikomu udowadniać, że jesteś coś wart i że zasługujesz na szacunek.

"Masz przed sobą książkę, która próbuje nieco uporządkować problematykę dotyczącą izw. DDA. Wiele było już takich prób i wiele jeszcze z pewnością będzie. Bo temat nie jest łatwy - każda więc próba przyjrzenia się mu i opisania jest kolejnym przybliżeniem, kolejną perspektywą mogącą wnieść coś nowego lub przedstawić to, co już wiadomo w nowy sposób. Ta książka jest po części i tym, i tym.
Książka ta, to opis syndromu Dorosłego Dziecka Alkoholika: skąd się bierze, jak się objawia i co można zrobić, aby życie nie było przez te objawy zdominowane Jeśli sam jesteś DDA, chcę Ci dać nadzieję, że po pierwsze: nie jesteś jedyny, nie musisz cierpieć w samotności i ciągle się wstydzić, że pochodzisz z takiej, a nie innej rodziny. Po drugie: możesz cierpieć mniej lub wcale, bo ani cierpienie, ani walka nie są celem życia, a przynajmniej nie muszę nim być. Po trzecie: nie musisz nikomu udowadniać, że jesteś coś wart i że zasługujesz na szacunek - wystarczy, że Ty sam w to uwierzysz. Może właśnie dzięki tej książce ...
Jeśli nie jesteś DDA, ta książka pomoże Ci zrozumieć, na czym polega problem tych, którzy nimi są - może przez to łatwiej Ci będzie czasami zaakceptować ich pozornie irracjonalne zachowania i emocje." - Joanna Wawerska-Kus

Marzena Joanna Wawerska – Kus
mgr pedagogiki (Uniwersytet Warszawski), absolwentka Szkoły Psychoterapii Ośrodka Intra, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnienia i współuzależnienia, superwizor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA), superwizor Rady Superwizorów Psychoterapii Uzależnień (RSPU), kierownik merytoryczny Studium Terapii Uzależnień Błękitnego Krzyża w Broku.

Wydanie I poprawione DYWIZ 2009
ilość stron: 80
oprawa: miękka
format: 145x210