Wizyt:
Dzisiaj: 169Wszystkich: 198258

DDA Autoportret - Joanna Wawerska-Kus, Dywiz

Dorosłe Dzieci DDA/DDD

niedostępne
Ocena:2.99, Głosów:110

UWAGA - KSIĄŻKA CHWILOWO NIEDOSTĘPNA, WKRÓTCE WZNOWIENIE

 

Osoby które napisały historie zawarte w tej książce, łączy wspólne doświadczenie, a właściwie dwa wspólne doświadczenia: po pierwsze - wszystkie mają za sobą psychoterapię dla DDA, po drugie - wszystkie te osoby są DDA czyli Dorosłymi Dziećmi Alkoholików, pochodzą z rodzin w których picie któregoś z rodziców było poważnym problemem.
To właśnie spowodowało, że zgłosiły się na psychoterapię. Bo kiedy będąc dzieckiem wyrasta się w chaosie, w poczuciu zagrożenia i atmosferze przemocy, to będąc człowiekiem dorosłym, ma się ogromne trudności w budowaniu dobrych związków z ludźmi, dbaniu o siebie, zaufaniu sobie i innym? Te i wiele innych problemów dotykały i pewnie w jakimś stopniu nadal dotykają bohaterów i jednocześnie autorów Autoportretu.
W wyniku psychoterapii dochodzi do pożegnania się z tym, co zamyka człowieka w dziecinnym pokoju, nie pozwalając mu wejść w autonomiczną dorosłość. A skoro pożegnanie, to i pewien dystans, inna perspektywa, inna świadomość siebie samego. Stąd historie, które
ostatecznie znalazły się w Autoportrecie, nie epatują cierpieniem, nie obwiniają rodziców, nie rozdrapują ran, choć z szacunkiem i wrażliwością odnoszą się do blizn po tych ranach.
Dostajecie więc, Drodzy Czytelnicy, wraz z tą książką, nadzieję, która przywraca porządek światu, bez względu na to, jak bardzo naruszono go w przeszłości.

"Wiele razy spotykałam się z informacjami o uzależnieniach i współuzależnieniach, ale jakoś temat DDA zawsze był omijany, albo tylko nadmieniano, że coś takiego jest. Ta książka to zbiór autentycznych historii napisanych przez Dorosłe Dzieci Alkoholików, która przybliża czytelnikowi to jak myśli i jak czuje DDA. Polecam nie tylko tym, którzy wychowali się w rodzinie z problemem alkoholowym, ale wszystkim tym, którzy chcą mieć realny pogląd na konsekwencje jakie się rodzą w wyniku wychowania, w rodzinie dysfunkcyjnej." - LubimyCzytac.pl

ilość stron: 100
oprawa: miękka
format: 146x210
wydanie DYWIZ 2009
EAN: 9788392770329