Wizyt:
Dzisiaj: 3Wszystkich: 220918

Toksyczni rodzice. Jak się uwolnić od bolesnej spuścizny i rozpocząć nowe życie - Susan Foward, Craig Buck, Czarna Owca

Dorosłe Dzieci DDA/DDD

Toksyczni Rodzice
Toksyczni Rodzice
Cena:27.00
Ocena:2.88, Głosów:105

NOWE WYDANIE BESTSELLERA NEW YORK TIMES!

Pacjenci Susan Froward to ludzie skatowani przez własnych rodziców. Fizycznie bądź psychicznie. Krytykowani, dręczeni okrutnymi żartami, przygniatani winą, napastowani seksualnie, czy... rozpaczliwie ochraniani. Niewielu z nich przed podjęciem terapii zdawało sobie sprawę z tego, że zostali zniszczeni destrukcyjnym wpływem „toksycznych” rodziców, umiejętnie zaszczepiających w dziecku wieczną traumę, poczucie znieważenia i poniżenia. Mają zachwiane poczucie własnej wartości prowadzące do samoniszczących zachowań. Zawsze, nawet niezależnie od faktycznych zasług, czują się bezwartościowi, niezależnie od kochającego partnera – niekochani, niezależnie od życiowego powodzenia – nieprzystosowani. Uczucia te wynikają w znacznej mierze z faktu, że jako dzieci zostali pozbawieni wiary w siebie i wpędzeni w poczucie winy. A stając się dorosłymi, nie potrafią zrzucić tego ciężaru, co odbija się na każdym aspekcie ich życia

Bolesna spuścizna po toksycznych rodzicach jest udziałem wielu z nas. Przejawia się ona w postaci trudności w układaniu sobie życia z partnerem, w podejmowaniu decyzji i karierze zawodowej, a także w różnych formach depresji. Niektórzy z nas obarczeni są brzemieniem wstydu po alkoholizmie w rodzinie, po porzuceniu lub opuszczeniu, znieważeni przemocą fizyczną. Są wśród nas zarówno dotknięci zbrodnią kazirodztwa jak i subtelnie uwodzeni w dzieciństwie tak, iż nie zdają sobie sprawy z dokonanego na nich seksualnego nadużycia. Wielu ludzi miało rodziców nadmiernie kontrolujących, zachłannych, nadopiekuńczych, którzy udaremnili rozwinięcie skrzydeł, stanięcie mocno na nogach i afirmację swojego ja. Wielu czuje się winnymi za słabość, nieudolność życiową i choroby swoich opiekunów.

Susan Forward to jedna z najbardziej znanych amerykańskich psychoterapeutek, autorka wielu bestsellerów, oraz częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Jest zwolenniczką krótkoterminowej terapii skupiającej się na zmianie destrukcyjnych wzorców zachowań – nie leczy objawów, ale uzdrawia ich źródło. Według niej terapia jest najbardziej efektywna wtedy, gdy biegnie podwójnym torem z jednej strony zmieniając autodestrukcyjne zachowania, z drugiej zaś – uwalniając od traumy przeszłości. Jej książki od lat cieszą się ogromnym powodzeniem, a zwłaszcza „Gdy twój partner łże jak pies”, „Toksyczni teściowie”, „Toksyczne namiętności” oraz „Szantaż emocjonalny”.

"Jestem w szkole psychoterapii i uważam, że to bardzo dobra pozycja. Polecam wszystkim, nie ważne w jakim paradygmacie się ktoś specjalizuje czy szkoli. A potrzebującym na pewno otworzy umysł - jednak nie będzie to dla nich łatwe"

Marta, Krakowskie Centrum PsychodynamicznePrzekład: Ryszard Grażyński
Seria: Psychologia na co dzień
Wydanie: III
Data wydania: październik 2011
Ilość stron: 360
Format: 135 x 205 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7554-236-3