Wizyt:
Dzisiaj: 167Wszystkich: 198256

Małżeństwo na lodzie - Woititz Janet G., Akuracik

Współuzależnienie

Cena:27.00
Ocena:2.97, Głosów:108

Książka przedstawia, w jaki sposób rodziny alkoholików mogą same sobie pomóc w zdrowieniu. W rozważaniach autorka omawia typową rodzinę amerykańską, jednak wiele twierdzeń jest prawdziwych także w odniesieniu do innych, szczególnych sytuacji rodzinnych. Janet Woitiz pisze m.in.:

"Mam odwagę powiedzieć ci, że mozesz nauczyć się żyć z alkoholikiem, Nie tylko żyć, ale być szczęśliwą i produktywną bez względu na to, co on robi. Naprawdę wiem, jak możesz wzbogacić swoje życie. Zdecyduj, czy chcesz spróbować. Jesli nie chcesz, zostań ze swoimi nieszczęściami. Wybór należy do ciebie."

Janet G. Woititz - autorka bestsellerów, była wykładowcą i konsultantką kłopotliwego potomstwa alkoholików.

Dr Woititz w swojej książce "Dorosłe dzieci alkoholików" daje czytelnikom wgląd w typowe rodziny alkoholików, gdzie ujawnia się brak poczucia własnej wartości i trudności w relacjach międzyludzkich.
Zwykłe papierowe wydanie stało się wydawniczym fenomenem. Książka, wydana w roku 1983 przez oficynę Health Communications, zdobyła nagrody i utrzymywała się na listach bestsellerów w 1986 - i to przez około rok.
Wydanie rozbudowane pojawiło się w roku 1990. Książkę przetłumaczono na sześć języków, a sama wersja angielska rozeszła się w nakładzie 1 800 000 egzemplarzy.
Inna książka tej autorki, wydana w roku 1985 "Walka o intymność" również pojawiła się na listach bestsellerów z wynikiem 900 000 sprzedanych egzemplarzy.
Dr. Woititz urodziła się w Great Neck i ukończyła Antioch College. Uzyskała tytuł magistra na uczelni Montclair State College gdzie została profesorem adiunktem. W roku 1976 zrobiła doktorat na Rutgers University. W sezonie letnim prowadziła tam zajęcia w ramach studiów z dziedziny alkoholizmu i alkoholików.Rok wydania: 2002
Wydawca: Akuracik
ISBN / EAN: 83-87298-18-2
Format: 14,5 x 20,5 cm, 127 str.
Oprawa: miękka