Wizyt:
Dzisiaj: 3Wszystkich: 176989

Współuzależnienie. Przewodnik dla nowego pokolenia - Melody Beattie, Media Rodzina

Współuzależnienie

Cena:25.00
Ocena:2.99, Głosów:94

Dla kogo została napisana ta książka? Dla tych wszystkich, którzy w pierwszej książce Melody Beattie - "Koniec współuzależnienia" - odnaleźli własne problemy i wskazówki, jak je rozwiązać. Teraz, po latach, mogą się przekonać, w jakim miejscu się znajdują i czy współuzależnienie nadal jest ich zmorą. Przede wszystkim jednak jest to książka "dla nowego pokolenia" - tych, którzy w momencie publikacji "Końca współuzależnienia" byli jeszcze dziećmi (wyd. oryg. 1986, wyd. pol. 1994), teraz zaś cierpią z powodu uzależnienia bliskich osób w swoim otoczeniu. Dużo uwagi poświęca też autorka podwójnie uzależnionym, a więc tym, którzy są uzależnieni i współuzależnieni jednocześnie. Takich osób, jak twierdzi Melody Beattie, jest bardzo dużo, gdyż wielu uzależnionych od substancji psychoaktywnych pochodzi z rodzin, w których się tych substancji nadużywa.

`Książka daje nadzieję lepszego, szczęśliwszego i spełnionego życia. Kiedy zaczynamy troszczyć się o siebie, braki z przeszłości stają się naszymi mocnymi stronami. Wielu współuzależnionych cechują lojalność i oddanie. Wypełniają swoje obowiązki. Popadają w obsesję, ale są przy tym wytrwali. Chcą nieść pomoc i gdy nauczą się, jak pomóc sobie, potrafią to robić. Wielu z nich zostaje liderami, ludźmi, którzy potrafią zmienić świat.`
- Melody Beattie

Melody Beattie, jeden z pionierów ruchów wspierających powrót do trzeźwości, autorka międzynarodowego bestsellera "Koniec współuzależnienia", który sprzedał się w ponad ośmiu milionach egzemplarzy i został przetłumaczony na kilkanaście języków, a także innych popularnych na całym świecie tytułów. Jest międzynarodowym wykładowcą, a na stałe mieszka w południowej Kalifornii.

Tłumaczenie: Zuzanna Bosacka
Oprawa: miękka
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7278-600-5
Stron: 320
Wymiary: 145x205
Wymiary: 145x205