Wizyt:
Dzisiaj: 3Wszystkich: 176989

Seksualność dorosłych dzieci alkoholików - Monika Filipiak, WSH w Lesznie

Dorosłe Dzieci DDA/DDD|

Cena:99.00
Ocena:2.90, Głosów:99


Przedmiotem prezentowanych w niniejszej książce analiz teoretycznych oraz planowanych na ich podstawie badań empirycznych było opisanie realizacji poszczególnych kryteriów funkcji osobistej i społecznej zachowań seksualnych przez osoby wychowane w rodzinach z problemem alkoholowym. Podstawowym celem było znalezienie odpowiedzi na pytanie czy osoby wychowane w w/w rodzinach inaczej realizują kryteria funkcjonalnej normy zachowań seksualnych w wieku dorosłym, niż osoby wychowane w rodzinach bez problemu alkoholowego i wykazanie, na czym polegają ewentualne różnice.

"Przedstawiona mi do oceny książka ma duże walory poznawcze. Dotychczasowe badania koncentrowały się na wpływie, jaki na psychiczne i fizyczne funkcjonowanie dorosłego człowieka wywiera wzrastanie w rodzinie alkoholowej. Natomiast do tej pory nie podano kompleksowej analizie konsekwencji wychowania w rodzinie z problemem alkoholowym dla funkcjonowania seksualnego w dorosłości (...) Podjęty przez autorkę problem ma bardzo duże znaczenie dla edukacji zdrowotnej (głownie edukacji seksualnej) a także dla terapii rodzin."

- z recenzji wydawniczej prof. UAM dr hab. Andrzeja Twardowskiego.

WSH w Lesznie, 228 stron, format: 155 x 235, Oprawa broszurowa z obwolutą, Rok wydania: 2008

dr n. hum. Monika Filipiak - psycholog i seksuolog społeczny jest docentem w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie oraz prowadzi zajęcia na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi też gabinet psychologiczny.