Wizyt:
Dzisiaj: 0Wszystkich: 181674

Ciemna strona seksu. Gdy seks staje się nałogiem - Kornelius Roth, GWP

Cena:36.00
Ocena:2.95, Głosów:107

Jedną z najpowszechniejszych chorób społecznych XXI wieku są uzależnienia. A uzależniamy się niemal od wszystkiego: alkoholu, nikotyny, narkotyków, kofeiny, słodyczy czy wydawania pieniędzy. Coraz częściej po pomoc do terapeutów zgłaszają się osoby uzależnione od seksu. Seksoholizm to poważne i przewlekłe uzależnienie, utrudniające codzienne funkcjonowanie i podstawowe czynności życiowe. Książka, obok informacji naukowych na ten temat, zawiera także opisy przypadków i zalecenia autora, który jako psychoterapeuta pracuje z osobami uzależnionymi od seksu. Dzięki niej:

  • poznasz mity i stereotypy dotyczące seksoholizmu
  • zyskasz rzetelną wiedzę dotyczącą tego uzależnienia
  • dowiesz się, jak rozpoznawać jego symptomy
  • zyskasz cenne wskazówki dotyczące efektywnej terapii


"Im więcej seksu, tym lepiej – taką wizję na co dzień podsuwają nam media, reklamy i seksbiznes. W naszym społeczeństwie osoby uprawiające mało seksu uznaje się za takie, które należy leczyć. W rzeczywistości jednak seksoholizm jest poważnym schorzeniem (…). Stanowi on najczęstsze zaburzenie kompulsywne występujące u mężczyzn. Nieujawniona liczba przypadków jest wysoka, ponieważ seksoholizm to temat tabu: uzależnieni nie mówią otwarcie o swoim „wstydliwym” nałogu, a osoby postronne się z niego podśmiewają. Nie dostrzega się cierpienia seksoholików i ich najbliższych." - Kornelius Roth

Dr Kornelius Roth jest praktykującym od wielu lat niemieckim psychiatrą, terapeutą zajmującym się w szczególności uzależnieniem od seksu. To uznany niemiecki psychiatra i psychoterapeuta, posiadający wieloletnią praktykę m. in. w terapii uzależnień. W związku z publikacją Ciemnej strony seksu jest uznawany za eksperta w kwestii hiperseksualności i co za tym idzie, często występuje na różnych wykładach, szkoleniach i konferencjach w charakterze prelegenta. Prócz tego, czynnie bierze udział w pomocy osobom uzależnionym prowadząc terapie indywidualne i grupowe.


Tytuł oryginału: Sexsucht. Krankheit Und Trauma im Verborgenen
Przekład: Magdalena Wojdak-Piątkowska
EAN: 9788374894425
RothAutor: Kornelius Roth
Wydawnictwo:GWP 2013
Oprawa: broszurowa
Format: 13,5x20,5 cm
Strony: 256