Wizyt:
Dzisiaj: 3Wszystkich: 176989

Uzależnienie od seksu. Kiedy seks może zabić - Guerreschi Cesare, Bratni Zew

Cena:27.00
Ocena:2.99, Głosów:96

Książka ta rzetelnie i z dbałością przedstawia uzależnienie trudne do zrozumienia ze względu na delikatną sferę, której dotyczy. Autor tłumaczy w sposób przystępny dla każdego cały szereg pojęć nie zawsze łatwych do zrozumienia.
W prezentowanej książce Cesare Guerreschi wyjaśnia, w jaki sposób seks staje się prawdziwym uzależnieniem, opisuje jego najprzeróżniejsze formy (w tym wirtualne – jak uzależnienie od cyberpornografi i i cyberseksu, co wcale nie umniejsza ich powagi), przedstawia sposoby leczenia oraz świadectwa nadziei byłych pacjentów, którzy zdołali pokonać uzależnienie i powrócić do normalnego życia.
Uzależnienie od seksu (sex addiction) to bardzo rozpowszechniona i trudna w rozpoznaniu choroba. Polega na chorym stosunku do seksu pod każdą postacią: mamy z nią do czynienia, kiedy ludzka skłonność do przeżywania seksualności jako całkiem naturalnego przejawu zmienia się w nieokiełznaną aktywność, cechującą się niekontrolowanym nasileniem pożądania, które trzeba za wszelką cenę zaspokoić. Nawet za cenę poważnych szkód (psychologicznych, emocjonalnych, uczuciowych, jak również fizycznych i ekonomicznych) u osoby uzależnionej i jej rodziny.

ISBN 978-83-7485-220-3
ilość stron: 176, format: 130x210

Cesare Guerreschi psychoterapeuta, założyciel S.I.I.Pa.C (Włoskiego Stowarzyszenia Leczenia Patologii Kompulsywnych), jako pierwszy wprowadził program zapobiegania i leczenia nowych uzależnień (new addictions); jest jednym z największych europejskich specjalistów w tej dziedzinie. Występuje jako ekspert w programach telewizyjnych i radiowych poświęconych tej tematyce, opublikował też wiele artykułów na łamach periodyków i w internecie oraz książek, z których na język polski przetłumaczono Nowe uzależnienia.